michal dvořák

Senior lektor mindfulness (MBSR)

Posledních 7 let vedu kurzy mindfulness pro veřejnost, firmy, školy a různé organizace. Učím to, co sám žiju. Absolvoval jsem v USA mindfulness teacher program na UMASS Medical School a poté navazující kurzy na Brown University. Absolvoval jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR). Baví mě cestovat, surfovat, cvičit s kettlebellem, vzdělávat se a pravidelně meditovat.

přednáška: Nevěř člověku, který se pořád usmívá

Co se skrývá za naši touhou se stále usmívat a být v „zenu“? Rád bych se s vámi podělil o své osobní zkušenosti, ale i zkušenosti z kurzů, které vedu. Podíváme se na rizika a slepé cesty, když se věnujeme mindfulness. Řekneme si na co je dobré si dát pozor a že učitel mindfulness je (a hlavně měl by být) jen člověk.

workshop: Mindful eating

Společně se zaměříme na to, jak být všímavější při jídle. Smyslem všímavého jezení není „jen“ si jídlo víc užít, ale také víc vědět, jestli to, co jím mi doopravdy chutná a do kdy to chci doopravdy jíst. Podíváme se také na to, jak pracovat s neodbytnou touhu jíst to, co bychom „neměli“. Společně se tak zaměříme na všímavé jezení v širším úhlu pohledu. Rád bych vám ukázal, co vše se můžeme o sobě a mindfulness dozvídat a také rozvíjet, když jíme.