JAna Kyriakou

Lektorka mindfulness & jógy

Praktikuji a učím pohyb a práci s tělem i myslí děti, dospívající a dospělé více než 25 let.

Jsem mezinárodně certifikovanou lektorkou mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu a tance se speciálními výcviky jógy a mindfulness pro podporu duševního zdraví, práci s úzkostmi, poruchami příjmu potravy a péči informované traumatem. Absolvovala jsem také výcviky pro zavádění mindfulness do škol u britské organizace Mindfulness in Schools Project a mezinárodní organizace Mindwell a mnoho let pracuji ve školním i mimoškolním prostředí s dětmi, dospívajícími i pedagogickými pracovníky.

V roce 2020 jsem založila organizaci SEMwell, kde se se svým týmem podílím na národních a mezinárodních projektech, které přináší wellbeing, podporu duševního zdraví a práci se společenskými stigmaty a předsudky do škol, školek, do center pro mládež i na pracoviště.

Workshop:
MINDFULNESS HRÁTKY PRO PEČUJÍCÍ O DĚTI A MLÁDEŽ : Tipy, triky & hrátky pro pedagogy/žky i rodiče

Kromě rozvíjení mindfulness v osobním a rodinném životě  se věnuji i výzkumu a systematické tvorbě a zavádění metodik rozvíjení mindfulness a sebelaskavoti do práce s dětmi a mládeží ve vzdělávání (ve školách, školkách, na pracovišti).

V tomto praktickém workshopu se s vámi podělím o několik hravých aktivit pro posílení vlastních zdrojů duševní pohody a nadhledu i pro hrátky s dětmi a mládeží ve třídě, doma, na sportovním kroužku či na táboře.

Aktivity mohou být inspirací k tomu, jak začít s dětmi a dospívajícími konverzaci o tom, jak funguje mozek, mysl, pozornost, jak budovat u dětí emoční gramotnost a normalizovat péči o duševní zdraví.