Marek Vich, Ph.D.

Lektor mindfulness, terapeut a PODCASTER

Jsem lektor, terapeut a nadšený student života i sebepoznání.

Mým posláním je pomáhat lidem rozvíjet sílu i radost do života, především pomocí rozvoje vědomí a kultivace laskavosti k sobě i k druhým. Poslední dobou se zaměřuji především na péči o vnitřní dítě a rozvoji Míru v nás.

Tvořím podcasty a videa, pořádám workshopy a kurzy pro organizace a věnuji se osobním terapiím a koučingu. 

Vzdělávání se věnuji od roku 2008 a od roku 2014 působím jako lektor mindfulness. Spolu-vytvořil jsem vědecky ověřený program Relational Mindfulness Training (RMT) a organizace Mindfulness Club a Evolucio Space. V roce 2017 jsem na VŠE obdržel doktorát z manažerské psychologie a 6 let jsem se zde věnoval výuce managementu a mindfulness.

Téma příspěvku: Nezdolná síla míru

V naší společnosti máme často mír spojený s pacifismem či jakýmsi opakem války. Mír je však něčím mnohem větším. Mír je reálnou silou a aktivní kvalitou naší psychiky. Mír je živnou půdou naší statečnosti, houževnatosti a i schopnosti milovat a odpouštět.  Z mého pohledu jsou Mír společně s Láskou největšími silami, kterými jako lidé disponujeme. 

 Provedu Vás meditací Míru, v rámci které společně pocítíme Mír v Nás i jeho příznivé účinky pro harmonii naší psychiky i mezilidských vztahů. Pokud si dovolíme říci Míru v nás Ano, tak jím postupně aktivujeme skryté kvality, které přirozeně zlepší náš vnitřní i vnější život.

Bonusové materiály

Poslechněte si Markův podcast na téma Míru nebo si vyzkoušejte meditaci Míru.