Marek Vich, Ph.D.

Lektor mindfulness, terapeut a PODCASTER

Jsem lektor, výzkumník a dlouholetý praktikující mindfulness (všímavosti).

Pomáhám jednotlivcům i organizacím lépe zvládat výzvy současného světa. Tvořím podcasty a videa. Organizuji také kurzy a workshopy z oblastí mindfulness, komunikace a inovačního managementu.

Vzdělávání se věnuji od roku 2008 a od roku 2014 působím jako lektor mindfulness. Spolu-vytvořil jsem vědecky ověřený program Relational Mindfulness Training (RMT) a organizace Mindfulness Club a Evolucio Space. V roce 2017 jsem na VŠE obdržel doktorát z manažerské psychologie a věnuji se zde výzkumu i výuce na katedře managementu.

Téma příspěvku: Jak zůstat klidný v neklidné době

Žijeme v době velkých změn a nejistot. Strach, stres, zdraví i svoboda se pro řadu z nás stávají hlavními tématy každého dne. Výzvy současnosti a neklid s tím spojený jsou zároveň i skvělou příležitostí pro naleznení hlubšího klidu, síly i sebedůvěry.

V bahně současné situace se nachází perly zdraví a štěstí. Abychom je však dokázali najít, tak potřebujeme převzít plnou zodpovědnost za náš život. Tím do něho vneseme nový rozměr klidu – takový, který vychází z nás a je nezávislý na okolnostech. Společně se podíváme na to, jaké kroky potřebujeme učinit k tomu, abychom v současnosti uspěli.