Lucie Königová

Lektorka jógy

Jóga a jógová terapie jsou mými průvodci již více než polovinu mého života. Zaměřuji se hlavně na individuální práci se studenty, na míru šité sestavy a citlivé provázení studentů na jejich vlastní jógové stezce. Vedu také výcvik “Jóga jako vědomá cesta” pro učitele jógy.

Mým záměrem je, abych s lidmi sdílela chuť být naplno naživu, poznávat, zkoušet, zkoumat, experimentovat, hrát si… A chuť se zájmem, hravostí, lehkostí, otevřeností a současně klidnou, soustředěnou a přející pozorností v první řadě zakoušet, cokoli se právě děje. Se vším všudy. Abychom, stejně jako malé děti, znovuobjevovali radost a odvahu být tím, kým skutečně jsme právě teď – v pohybu, dechu, myšlenkách a prožitcích.

Téma příspěvku: V toku přející pozornosti

Na tomto workshopu budeme zkoumat, jak být ve svém těle naplno doma. Vyzkoušíme si, jak vést svou jógovou praxi zevnitř, citlivě a přitom – respektive právě proto – odvážně, s vlídnou a přející pozorností vůči sobě, s pocitem ryzí zvídavosti a prostorem pro spontánnost a překvapení. Tak abychom si konkrétní podobou naší praxe vyšli vstříc a vyhověli svým momentálním potřebám.