Tereza Hausmanová

lektorka jógy a mindfulness

Jógu vnímám jako cestu sama k sobě, kdy je stále co objevovat o svém těle a fungování mysli. Momentálně se ve své vlastní praxi a výuce zaměřuje především na kultivaci sebe-laskavosti a zvyšování odolnosti vůči stresu. Jóga není jen fyzické cvičení, ale může přesáhnout do každé oblasti života a pomoci nám k naplněnějšímu a spokojenějšímu životu.
 
Vedu kurzy jógy a mindfulness, jóga proti stresu a jóga pro lepší zažívání. Pravidelně pořádám víkendové retreaty, kakaové ceremonie a ženské kruhy. Kromě toho školím lektory office jógy a učím jógu ve firmách.
 
Mým posláním je přispět k duševnímu a fyzickému zdraví mých klientů pomocí jógy, mindfulness a jiných terapeutických metod, aby pocítili hluboký klid, uvolnění a vnitřní bezpečí.
 

Téma příspěvku: K sobě domů - Jak kultivovat pocit vnitřního bezpečí v nejistých časech

Vnitřní klid nosíme každý uvnitř nás, jen ho pod vírem venkovních i vnitřních turbulencí nevidíme a zapomínáme na něj. S klidem důvěrně souvisí i pocit bezpečí.

V tomto workshopu prozkoumáme, jak se do pocitu vnitřního bezpečí a klidu vracet v běžném životě. Praktická cvičení budou vycházet z teorie polyvagového okruhu a tonizace bloudivého nervu, a jógy ve formě jednoduchých pohybových a dechových cvičení.