Kami dvořáková, Ph.D.

PSYCHOLOŽKA A LEKTORKA MINDFULNESS

Jsem vývojová psycholožka, výzkumnice a certifikovaná lektorka vědecky ověřeného programu všímavé sebelaskavosti. Za 10 let v USA jsem stihla vystudovat magisterský obor na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, pravidelně jezdit na meditační ústraní, pracovat jako rodinná psycholožka pro ohrožené děti v Bostonu a úspěšně dokončit doktorát na Pensylvánské univerzitě v oblasti výzkumu prevence a podpory duševního zdraví.

Abych si uchránila svoji vlastní duševní pohodu, začala jsem se věnovat všímavé sebelaskavosti jako hlubokého zdroje sebedůvěry a vnitřní stability. Nyní jsem oficiálně certifikovaná učit kurzy všímavé sebelaskavosti (v originále Mindful Self-compassion), v současné době jako jediná lektorka v Čechách.

Téma příspěvku: Pocit viny jako přirozený instinkt

Stres a pocit viny jsou často ruku v ruce. Čím více toho víme, tím více máme důvodů k pocitu viny. Že nejsme dost mindful. Že nejsme dost laskaví. Že nejsme enough. Jako lektorka sebelaskavosti a všímavosti jsem si myslela, že budu laskavou a všímavou mámou. A pak se narodilo miminko a všechny staré vzorce a bolístky s dětství se vrátily jako tajfun a tsunami dohromady. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že jsem na retreatu, kde se málo spí a hodně praktikuje.

V tomto osobním sdílení vám chci představit principy sebe-práce s pocitem viny a nedostatečnosti. Věřte mi, že jsem se s nimi za poslední rok a půl potkávala hojně. Také jsem se začala věnovat vývojové psychologie dle Gordona Neufelda, která dává úžasný kontext pro lepší pochopení sebe sama. Těším se na vás.