Marek Vich, Ph.D.

Lektor mindfulness a terapeut

Jsem lektor, terapeut a nadšený student života i sebepoznání. Mým posláním je pomáhat lidem rozvíjet sílu i radost do života, především pomocí rozvoje vědomí a kultivace laskavosti k sobě i k druhým. 

Oblasti zvládání stresu se věnuji 15 let, za tu dobu jsem měl možnost spolupracovat s nespočtem lidí i firem. V současnosti pomáhám zvládat stres manažerům, zaměstnancům, učitelům základních, středních a vysokých škol i studentům. Stres je výzvou téměř pro všechny – o to větší radost mi dělá každý člověk, který se mu postaví čelem a udělá si z něj spojence.

Tvořím podcasty a videa. Organizuji také kurzy a workshopy z oblastí mindfulness, sebelaskavosti a osobního efektivity. Jako terapeut provázím mé klienty cestou sebepoznání a rozvojem přijetí i laskavosti k sobě. Společně s Honzou Burianem jsem spoluvytvořil  Relational Mindfulness Training (RMT), který pomáhá lidem lépe zvládat stres a komunikaci s mezilidských vztazích. 

Téma příspěvku: každodenní vnitřní wellness

Stres je v naší společnosti všeobecně považován na nepřítele a škodiče. Stres však není sám o sobě špatný, problémem se stává až momentě, kdy ho zažíváme až příliš často a v příliš velkých dávkách.

Společně se podíváme na to, jak do našeho každodenního života vnést momenty rozvahy, klidu a uvolnění. Vyzkoušíme si jednoduchou metodu “”první pomoci úlevy od stresu”, kterou je možné aplikovat v podstatě kdykoliv, včetně situací, kdy přednášíme nebo pečujeme o naše děti. 

Podíváme se také na to, jak regulovat nepříjemný stres v jeho prvopočátku pomocí přijetí našich emocí strachu a hněvu.