Tereza Hausmanová

lektorka jógy a mindfulness

Jógu vnímám jako cestu sama k sobě, kdy je stále co objevovat o svém těle a fungování mysli. Momentálně se ve své vlastní praxi a výuce zaměřuje především na kultivaci sebe-laskavosti a zvyšování odolnosti vůči stresu. Jóga není jen fyzické cvičení, ale může přesáhnout do každé oblasti života a pomoci nám k naplněnějšímu a spokojenějšímu životu.
 
Vedu kurzy jógy a mindfulness, jóga proti stresu a jóga pro lepší zažívání. Pravidelně pořádám víkendové retreaty, kakaové ceremonie a ženské kruhy. Kromě toho školím lektory office jógy a učím jógu ve firmách.
 
Mým posláním je přispět k duševnímu a fyzickému zdraví mých klientů pomocí jógy, mindfulness a jiných terapeutických metod, aby pocítili hluboký klid, uvolnění a vnitřní bezpečí.
 

Téma příspěvku: Tělo jako přítel při stresu

Když jsme ve stresu, mnoho z nás se odpojí od těla, ať už proto, že jsme příliš pohlceni myšlenkami nebo prostě tělo nechceme cítit, jelikož se tam objevuje nepohodlí ve formě napětí. V tomto workshopu se podíváme na to, jak najít v těle bezpečí a ukotvenost i v náročných momentech. Jak se vycentrovat a otevřít náruč svému prožívání. To pak může přinést klidnější mysl a jasnější pohled na danou náročnou situaci.