ANDREJ JELENÍK

PROFIL

  • Psycholog, terapeut
  • kvalifikovaný lektor mindfulnesss (MBSR, MBCT) a laskavosti (MBCL)
  • www.mindful.sk

Více jak 11 let aktivně pracuji v oblastech psychologie, osobního rozvoje a zvládání stresu. Jsem certifikovaným lektorem několika sekulárních programů mindfulness (všímavosti). Absolvoval jsem 1,5 roční trénink učitelů Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) v německém institutu IAS, výcvik Mindfulness-Based Cognitive Therapy (MBCT) v německém Achtsamkeitsinstitut Ruhr, výcvik Mindfulness-Based Compassionate Living (MBCL) ve Velké Británii, výcvik Compassion Focused therapy a řadu dalších vzdělávacích kurzů. Mimo to je více jak 15 let vzdělávám procesně-orientované psychoterapii a dalších terapeutických metodách. Zajímám se o různé způsoby kultivace uvědomění a radostného života, bojová umění, dobré knihy, hory i moře.

PŘEDNÁŠKA

"Proč nemeditovat?"

Většina lidí, které zaujme meditace všímavosti a chtějí její praxi začlenit do každodenního života se střetává s těžkostmi a výzvami. Přednáška se zaměří na nejrůznější výzvy v praxi všímavosti a jejich hlubšími psychologickými příčinami. Podíváme se také a potenciální moudrost, které tyto příčiny v sobě mohou skrývat.


WORKSHOP

"Soucitné zacházení s kritickými vnitřními vzorci"

Workshop bude malou ochutnávkou z programu MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) zaměřeného na rozvíjení schopnosti soucitu a dalších podpůrných kvalit mysli. Představíme si trochu teorie o regulačních systémech emocí a vyzkoušíme si zážitkové cvičení z tohoto programu zaměřené na soucitný přístup ke zvykovým vnitřním přesvědčením, které vznikají často již během dětství.