ANDREJ JELENÍK

PROFIL

  • Psycholog, terapeut
  • kvalifikovaný lektor mindfulnesss (MBSR, MBCT) a laskavosti (MBCL)
  • www.mindful.sk

Více jak 11 let aktivně pracuji v oblastech psychologie, osobního rozvoje a zvládání stresu. Jsem certifikovaným lektorem několika sekulárních programů mindfulness (všímavosti). Absolvoval jsem 1,5 roční trénink učitelů Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) v německém institutu IAS, výcvik Mindfulness-Based Cognitive Therapy (MBCT) v německém Achtsamkeitsinstitut Ruhr, výcvik Mindfulness-Based Compassionate Living (MBCL) ve Velké Británii, výcvik Compassion Focused therapy a řadu dalších vzdělávacích kurzů. Mimo to je více jak 15 let vzdělávám procesně-orientované psychoterapii a dalších terapeutických metodách. Zajímám se o různé způsoby kultivace uvědomění a radostného života, bojová umění, dobré knihy, hory i moře.

PŘEDNÁŠKA

"Trauma-senzitívní mindfulness "

Teprve nedávno se výzkumy začaly zaměřovat na náročné zážitky lidí, které praktikují cvičení mindfulness. Tyto zážitky jsou často spojeny se znovu-prožíváním starých traumat či objevení nových. V rámci své přednášky budu v rámci příkladů 8-týdenních mindfulness programů hovořit o rizicích praxe mindfulness a potřebě trauma-senzitivního pohledu pro součitnější a bezpečnější praxi.


WORKSHOP

"Temné stránky mindfulness"

V rámci praktického workshopu se podíváme na různé nástrahy praxe mindfulness - od duchovního unikání až po riziko retraumatizace. Povíme si o některých principech trauma-senzitivní mindfulness a emoční regulace, které nám mohou pomoci kráčet touto cestou bezpečnějším způsobem. Vyzkoušíme si také pár krátkých cvičení.