JIŘÍ CHARVÁT

PROFIL

Vedl jsem tým copywriterů. Pak jsem vykouřil halucinogenní žábu, zjistil, že neexistuju a skutečnost je jenom lunapark, kde si můžu prožít cokoliv chci. Nic si tu nevezmu a jsem tu jen na mžik. Tak teď píšu to, co lidem nenakládá, ale ulevuje: humor, příběhy, stand-up comedy, poezii a chytré komediální přednášky na míru události (tzv. mind-upy). Moderuju, přednáším o seberozvoji, učím improvizaci. Dvakrát jsem vyhrál Mistrovství ČR ve slam poetry a napsal knihy Eskejp: Na útěku z kanceláře podle blogu nominovaného na Magnesia blog roku, Qejci: Existenciální sperma komiks a básnickou sbírku "Zase je dneska".

PŘEDNÁŠKA

" Vyšinuté running sushi aneb Jak jsem zjistil, že neexistuju"

Mysl se tváří, jakože jsi to ty. Ale nejsi. Protože se to děje samo. Mysl je jako vyšinuté running sushi ve tvojí hlavě, kde kdykoli jsi vzhůru, neustále jezdí mističky s věcmi, které sis neobjednal. Když všechno zbaštíš, bude ti šoufl. Když se budeš dívat a uždíbneš si, jen co se ti zrovna hodí, začínáš vědomě žít. Povídání o mojí osobní cestě skrze psychedelika, literaturu a meditace od bytí k nebytí.


WORKSHOP

"Workshop, po kterém přestaneš existovat"

Pomocí vedené meditace amerického filozofa a neurovědce Sama Harrise zpochybníme existenci vlastního já. Zdá se, že tam je. Ale jakmile k němu obrátíme zrak, nenacházíme nic jiného než neustálé vyvstávání vjemů, myšlenek a pocitů a jejich následné rozplývání. Zahoď já a staň se užaslým divákem fascinujícího vesmírného spektáklu, který se jenom děje.