MAREK VICH

PROFIL

Mindfulness a sebepoznání je pro mě především životním stylem. Absolvoval jsem desítky seberozvojových i terapeutických programů a meditačních ústraní, včetně 9 a 13 dní terapie tmou. Jsem spoluautorem programu Relational Mindfulness Training (RMT), který pomáhá lidem vnést více všímavosti a laskavosti do mezilidských vztahů a komunikace. V rámci RMT jsem proškolil již stovky lidí, některé z nich jsem realizoval ve firmách (např. Microsoft, Google, apod.). V současné době také učím adaptovanou verzi RMT pod názvem "Mindfulness v manažerské praxi" jako akreditovaný kurz na Vysoké škole ekonomické v Praze (fakulta podnikohospodářská). Na VŠE se také věnuji vědeckému výzkum v této oblasti. Jsem spolu-tvůrcem a jedním z původních zakladatelů Mindfulness Clubu a každoročně jsem členem organizačního týmu MindfulnessCONu. Mezi mé hlavní zájmy patří meditace, jóga, četba, DJing a tanec.

PŘEDNÁŠKA

Zahájení konference a úvodní meditace

Tak tu máme již 4. ročník naší konference a scéna kolem mindfulness se u nás krásně rozrůstá. Těžko mapovat, co vše se u nás kolem mindfulness děje - proto tu je také tato konference, kde to můžeme ochutnat. Pojďme se proto společně hned na akce společně na chvíli zastavit, naladit se celý víkend a všimnout si toho, s čím do něj přicházíme.

WORKSHOP 1

"Všímavost v mezilidských vztazích"

Během workshopu si ukážeme, že všímavost lze rozvíjet i během interakce s druhými lidmi. Vyzkoušíme si tzv. "Všímavý dialog ve dvojicích", který je základní praxí programu Relational Mindfulness Training (RMT). Pokud jste to ještě nezkusili, nyní je ideální příležitost. Vedle inspirace k tomu jak více vnést všímavost do běžného života zároveň budete mít možnost více poznat další lidi na konferenci.


WORKSHOP 2

"Mindful Dance v rámci zahájení všímavé afterpárty"

Společně s Janou Kyriakou

V sobotu od 18:00 nás čeká všímavá afterpárty. V návaznosti na minulý ročník ji zahájíme krátkým workshopem všímavého tance - mindful dance. Ukážeme si, že všímavost i bdělost můžeme rozvíjet také prostřednictvím tance a pohybu. Společně se uvolníme do rytmu hudby a uděláme hezkou tečku na společně stráveným dnem. Následně vypukne volná zábava v doprovodu DJ setu.