MICHAL DVOŘÁK

PROFIL

  • Kvalifikovaný lektor mindfulness MBSR (CFM Qualified MBSR Teacher)
  • www.bemindful.cz

Již 12 let realizuji kurzy pro firemní i veřejný sektor. Učím to, co sám žiji, pravidelně cvičím mindfulness a využívám jej v příjemných i náročných situacích, které mi život přihrává. Mindfulness mi dodává klid, pomáhá mi zvládat stres a uklidnit hlavu. Absolvoval jsem mindfulness teacher program (MBSR) na UMASS Medical School (USA), pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).

PŘEDNÁŠKA

"Mindfulness a závislosti"

Jedna z tendencí naší mysli je tvořit si závislostní vzorce na rozličných věcech: na práci, mobilním telefonu, sociálních médiích, určitém typu jídla, vztazích, sportu, pochvale atd. Najednou máme dojem, že nemůžeme jinak, že musíme naplnit naše (závislostní) potřeby, touhy, chutě... Jak takovéto závislosti vznikají? Proč jsou některé věci návykovější než jiné? A jak vzdorovat a hlavně měnit naše zažité závislostní vzorce? To vše bude tématem této přednášky.


WORKSHOP

"Mindfulness a závislosti v akci"

Workshop volně navazuje na přednášku Mindfulness a závislosti s cílem přenést obsah přednášky do praxe. Záměrem workshopu je poskytnou vám nový pohled na své zautomatizované chování a nabídnout vám nástroje, které vám mohou pomoci tento (závislostní) vzorec chování opustit.