minulé ročníky

pořádáme pro vás konference mindfulness od roku 2016

Smylem MindfulnessCONu je propojovat lektory, terapeuty, výzkumníky i zájemce o oblast mindfulness, laskavosti a duševního zdraví u nás. Od roku 2016 se na našich akcích vystřídaly desítky domácích i zahraničních odborníků a stovky zájemců o praxi. Nejvíce se však vážíme komunitní a přátelské atmosféry, která na každé a našich akcí panovala.

Na této stránce si můžete prohlédnout krátká shrnutí všech našich akcí i videozáznamy z nich.

MindfulnessCON 2023
"Zvládání stresu a prevence vyhoření"

29. 04. 2023 (Online)

Osmá konference mindfulness byla věnována oblasti zvládání stresu a prevence vyhoření. Pozvali jsme osm odborníků a každý z nich představil svůj unikátní přístup, který aktuálně považuje za klíčová pro zvládání stresových situací ve svém životě. Na Na akci vystoupili Andrej Jeleník, Kami Dvořáková, Ph.D., Jan Burian, Ph.D., Marek Vich, Ph.D., Vít Aora, Tereza Hausmanová, Bára Šouláková a Alice Anna Červinková.

Z této akce jsme vytvořili unikátní online kurz zvládání stresu, který bude brzy k dispozici k prodeji na stránkách Mindfulness Clubu.

MindfulnessCON 2022
"Mír ve světě i v nás"

18. - 19. 03. 2022 (Online)

Sedmá konference mindfulness byla věnována Míru. V reakci na začátek konfliktu na Ukrajině jsme narychlo uspořádali dvoudenní online akci, na které vystoupilo kolem patnácti účinkujících. Smyslem akce bylo ukázat, jak můžeme podpořit mír ve světě skrze rozvoj míru a klidu v nás. Na akci vystoupili Kasha Ko, Marek Vich, Ph.D., Monika Stehlíková, Jan Burian, Ph.D.,  Robert Kučera, Jana Kyriakou, Tereza Hausmanová, Bára Šouláková, Marcela Roflíková a Jan Šilar

Z této akce jsme pořídili volně dostupný online kurz, který je zdarma. Najdete ho na stránkách Mindfulness Clubu.

MindfulnessCON 2021:
"LotOs bez bahna nevykvete"

27. 03. 2021 (Online)

“Lotos bez bahna nevykvete” bylo téma šesté konference mindfulness u nás. Jak název napovídá, akce byla zaměřena na podporu  psychického zvládání světa po covidu – tedy světa, ve kterém se spousta aktivit posunula do online prostředí a celkově je v něm cítit více nejistoty. Na akci vystoupilo 8 lektorů, kteří se podělili o své zkušenosti ohledně toho, jak zvládat i rozkvétat v divokých vlnách současného světa. Na akci vystoupili Kasha Ko, doc. Radvan Bahbouh, prof. Anna Hogenová, Marek Vich, Ph.D., Jan Burian, Ph.D., Vojta Hlaváček, Michal Dvořák a Lucie Königová.

MindfulnessCON 2020

10. - 11. 10. 2020 (Online)

Naše pátá konference mindfulness proběhla z důvodu krizové situace kolem covid-19 online. I přesto se nám dvoudenní akce s celkem 28 účinkujícími podařila úspěšně realizovat a velmi příjemnými ohlasy ze strany účinkujících i  účastníků. Mezi hlavními hosty akce byli zkušení zahraniční senior lektoři MBSR Linda Lehrhaupt Ph.D. (DE), Amir Imani (IND), Ingrid van den Hout (NL) a Lot Heijke (NL). Mezi tuzemskými účinkujími vystoupili přední lektoři, psychologové nebo terapeuti jako Andrej Jeleník, Jan Benda Ph.D., Monika Stehlíková, Jan Burian Ph.D., Kasha Ko, Marek Vich Ph.D., Pavel Špatenka, Boleslav Keprt Ph.D., Jiří Charvát, Jaroslav Chýle, Marcela Roflíková, Ondráš Přibyla, Kami Dvořáková, Michal Dvořák, Šimon Grimmich a další.

MindfulnessCON 2019

12. - 13. 10. 2019 (Pražská tržnice)

Čtvrtá konference mindfulness byla jednou z našich největších akcí, na které se sešlo přes 200 účastníků a více než 40 lektorů mindfulness, terapeutů, vědců i učitelů jógy. Společně jsme strávili 2 dny plné inspirace, pozitivní nálady a přátelské komunitní atmosféry. Mezi hlavními účinkujícími vystoupili Jan Benda, Ph.D., Jiří Charvát, Kasha Ko,  doc. Radvan Bahbouh. Ph.D., Andrej Jeleník, Monika Stehlíková, Jan Burian, Ph.D., Pavel Špatenka, Marek Vich, Ph.D., doc. Miroslav Světlák, Ph.D., Šimon Grimmich, Marcela Roflíková, Michal Dvořák a řada dalších.

MindfulnessCON 2018
"Všímavá revoluce je tady"

19. 5. 2018 (DUP 39 Praha)

Na třetí konference mindfulness jsme společně oslavili rozvoj mindfulness (všímavosti) u nás i ve světě. Akce byla takovým představením většiny významných lektorů mindfulness, kteří u nás v té době působili. Na akci se sešlo celkem 25 lektorů, terapeutů i vědců, mezi nimi Jan Benda, Ph.D., Monika Stehlíková, Jan Burian, Kami Dvořáková, Ph.D., Ph.D., Marek Vich, Ph.D., Šimon Grimmich, Marcela Roflíková, Michal Dvořák, Jan Kořínek, Ph.D., Jan Kršňák, Jana Kyriakou, Bára Šouláková a řada dalších.

MindfulnessCON 2017
"Stress Management"

13. 5. 2017 (xport vŠE Praha)

Naše druhá konference mindfulness byla čistě prakticky zaměřena a věnovala se metodám zvládání stresu. Na akci se sešli zkušení lektoři mindfulness a jógy a společně jsme zažili nabitý den plný inspirace. Mezi účinkujícími vystoupili Kasha Ko, Jan Burian, Marek Vich, Kasha Ko, Jaroslav Chýle a Jana Kyriakou. Akce byla čistě prakticky zaměřena a byla postavena výhradně na workshopech, proto z ní bohužel nemáme pořízený záznam. 

MindfulnessCON 2016
"první konference mindfulness v ČR"

10. 12. 2016 (xport vŠE Praha)

První konferenci u nás jsme uspořádali v prosinci 2016. Byl to spontánní nápad, jehož cílem bylo pozvat většinu osobností kolem mindfulness v té době na jedno místo. Na akci jsme se věnovali oblastem zvládání stresu, duševního zdraví a well-being v práci nebo se školách. Mezi účinkujícími vystoupili domácí i zahraniční hosté, mezi nimi Kevin Hawkins (UK), Amy Burke (UK), Behany Butzer (USA), Monika Stehlíková, Kasha Ko, Jan Burian, Marek Vich, Jaroslav Chýle, Jana Kyriakou a další.